İlk olarak Weiss'ın kim olduğu ile başlayalım. Bill William Weiss kaykayın yükseliş döneminde ki en önemli karakterleren birisidir. Bir çok kaykaycıya ve kaykay firmasına ilham kaynağı olmuştur. Faal profosyonel kaykay yaşamı bitmiştir ve şu anda Blind kaykay takımının menajerliğini yapmaktadır. Kısaca Weiss bir kaykay efsanesidir ve kaykay dünyasında bulunduğu yere bakıldığında inanılmaz derecede mütavazi bir kişiliktir. Kakay.tv olarak William Weiss ile bir web röportajı yaptık. Umarız sizlerde bu karakterden ilham alırsınız.

 

 

Merhaba Weiss.

İlk olarak röportajı kabul ettiğin için teşekkürler.

 

1-Kaykaya nasıl başladın ?

W: 1984 yılında Floridaya tatil için gitmiştik. Arkadşımın biri kaykay satın almış denememe izin verdi ve bende kaykayı oldukça sevdim. Eve gittiğimde anneme bir kaykay alması için yalvardım ve sonunda almayı başardım.  Bu sırada kaykayını denememe izin veren arkadaşım kaymayı bıraktı ve ben hiç bırakmadım. Bu bahsettiğim bundan tam 26 yıl önceydi.

 

2-Hayatında ki dönüm noktası neydi ve nasıl bir efsane haline gelmeyi başardın?

W: Ben efsane değilim sadece fazla inatçı bir kaykaycıyım. Kaykayı çok seviyorum ve bu benim hayatım; bulunduğum yere savaşarak geldim.

 

3-Kaykayın hayatında bıraktığı en iyi ve en kötü etki nedir?

W: Kaykay hayatımda başıma gelen en iyi şey. İyi yada kötü hayatımda bıraktığı herşey bugün olduğum adam olmamı sağladı.

 

4-Kaykay eskiden nasıldı? Günümüzle eski zamanların en büyük farkı ne? Ve gelecekle ilgili fikirlerin neler?

W: Kaykay ben büyürken çok farklıydı çünkü fazla bir beklenti yoktu.Bütün gün kayar hiç birzaman video çekmez ve sadece eğlenirdik. Asla profosyonel bir kaykaycı olmayı hayal etmedim. Bugünlerde video çekme olayını sadece eğlence için yapanlar olduğu gibi tek dertleri sponsorluk almak ve X-games’e girmek olanlarda var. Sadece eğlenmenize bakın eğer doğru kişiyseniz herşey size kendiliğinden gelecektir.

Kaykayın geleceği oldukça parlak bukadar çok plaza, park ve sokak kaykayının karışımı ile gelecek nesilin tüm kaykaycıları şimdiki zamanın en iyi kaykaycıları gibi olacak. Kendilerini geliştirmeleri için çok fazla imkanları var ve gelişimde kendiliğinden gelecektir.

 

5-Bizim burdan gördüğümüz kadarıyla Blind’ın takım ruhu diğer markalara göre çok üst seviyede ve oldukça aktif bir takım . Bunda en büyük payın senin olduğunu düşünüyoruz. Bu başarlı yönetimi neye bağlıyorsun?

W: Takım dışında herkes çok farklı kişiliklerdir ve Blind buna kapılarını açtı. Kimse olmadığı biri gibi davranmaya çalışmıyor ancak herkes kaykay sevgisini, eğlenceyi ve espiri anlayışını paylaşıyor sonuç olarak birlikte olduğumuzda %100 harika vakit geçiriyoruz!

Blind takımındakiler takım arkadaşından çok normal arkadaşlar ve hepimiz birbirimize saygı duyuyoruz.

 

6-Tampa’da Blind AM Video’nun premierini yaptınız. Bu videoyu izlemek için sabırsızlanıyoruz. Bunun dışında yeni projeleriniz varmı?

W:Hala son editler için uğraşıyoruz ve yakında bitecek.

Tampa’da ön premier yaptık. Bundan daha iyi bir çevre ve atmosfer isteyemezdik.

Videonun bitmiş halinde çok daha fazla footage ve sürprizler olacak!

Tüm dünyanın videoyu görmesi için sabırsızlanıyorum.

 

7-Türk kaykayı her yıl dahada büyüyor ve daha başarılı hale geliyor. Türk kaykaycılarına tavsiyelerin nelerdir?

W: Alçakgönüllü olun, hep daha fazlasını isteyin en önemliside eğlenin. Türkiye’nin kaykaya sunacağı yetenekleri heycanla bekliyoruz!

Yerel belediyelerle ortak çalışın ve park yapılmasını sağlayın.

 

8-En sevdiğin kaykaycı?

W: Danny Way

 

9-Şimdiye kadar izlediğin en iyi film?

W: Plan B Questionable and Virtual Reality

 

10-Ensevdiğin hareket?

W: Nude 540

 

11-En sevmediğin hareket?

W: Nude 540

 

12- Son olarak söylemek istediğin birşey?

W: Herşeyinizle kayın ve kalbinizi dinleyin!

 

Röportajın orjinali

 

Hello Weiss.

First of all I would like to thank you for accepting this interview.

 

1-How did you start skateboarding ?

W: I went to Florida on a vacation in 1984.

My friend bought a skateboard and let me try it and I love it.

When I got home I begged my Mom for a board and finally got one. By that time my friend no longer skated and I never stopped. That was 26 yeard ago!

 

2-What was the turning point and how did you become a legend?

W: I am not a Legend just a persistent skateboarder. I love skating and it is my life so I fought through all the ups and downs to get where I am at.

 

3-Can you tell me about the best and the worst things that skateboarding brought to your life?

W: Skateboarding is the best thing that ever happened to my life through all the good and bad as it brought me to be the man I am today.

 

4-How was skateboarding before? What is the most important difference? And what’s your opinion about the future of skateboarding?

W: Skateboarding was much different when I grew up because there where no expectations.We skated all day and never filmed anything we just had fun. I never imagined being a pro. Today it seems as if kids look at the sport of skateboarding as an attainable goal sometimes if not they seem to film everything for a goal. There are lots that just do it for fun but plenty that just care about being sponsored and in the X-Games.

Just have fun and if your the right guy it will all come to you.

The future of skateboarding is bright with all these plazas and parks mixing real street with lots of transition the next round of rippers will be unbelivable as are the top skaters of today.

They have a lot of tools to learn from and if they are a natural as well. Watch Out!

 

5-From what I see, Blind’s team spirit is a lot higher and active than all the other brands. We think that you are the main reason for this. How did you manage to be so successful?

W: Out team are very different individuals and Blind welcomes that. No one is trying to be someone they are not but all share a love for skateboarding ,fun and a broad sense of humor so that when we are together is 100% great times for all!

The Blind team is friends more than teammates and we all respect each other greatly.

 

6-You just did the premier of Blind AM Video at Tapma, and we are very excited to see it. Do you have any new projects?

W:We are still working on the final edit of the video that should be done soon.

We did a pre premier in Tampa as we could not ask for a better environment to share with all our friends and peers in an amazing atmosphere.

There will be even more footage in the finished video and even more surprises!

I cant wait for the whole world to see it.

 

7-Turkish skateboarding is growing and becoming more successful every year. Do you have any advice to Turkish skateboarders?

W: Be humble,stay hungry and most important have fun we look forward to seeing all the talent Turkey has to offer skateboarding!

Work with your local city councils to get parks built in your community.

 

8-Who is your favourite skateboarder?

W: Danny Way

 

9-What’s the best film you have ever seen so far?

W: Plan B Questionable and Virtual Reality

 

10-What’s your favourite trick?

W: Nude 540

 

11-Is there any trick that you don’t like?

W: Nude 540

 

12- Any last words?

W: Skate everything and follow your heart!