New World Element

Nedir bu video diyecek olursanız aslında belki demessiniz çünkü adından Element takımının bir tur videosu olduğunu anlayabiliyorsunuz. 4 farklı kıta; 4 farklı kıtada ki Element flowları ve tabi ki Element takımında ki bazı büyük isimlerin katılımı ile oluşturulmuş inanılmaz emek ve para harcanmış bir video. Bu arada bu tür bir videoyu çıkarmak pek kolay değil. 3 kıta bir sürü insan. Element bundan 3-5 sene önce belli bir finansal eşiği firma olarak geçebildi ve artık bu tür eylemleri parasal güç olarak rahatlıkla karşılayabiliyor. Yani evet kaykay dünyası için, hepimiz için oldukça sevindirici durumlar bunlar.

Bölüm 1 Brazil:

Videoda ilk olarak Brezilya bölümü yer alıyor. Ana takımdan Brandon Westgate ve Evan Smith’i görebiliyoruz, onun dışında Element Brezilya takımından mükemmel kaykaycılar izleme fırsatına kavuşuyoruz. Belki duymuşsunuzdur, Brezilya tıpkı futbolda olduğu gibi kaykayda da çok önemli kahramanlar yetiştiriyor (daha doğrusu halk spora yatkındiyelim). Hatta bir an video da ekibe katılmış olan ve şu an Brezilya’nın en popüler kaykaycısı olan Luan Oliviera’yı bile görüyoruz. Bir anlık Brezilya’nın doğasına tanık olsakta çok fazla goygoy görüntü bu bölümde karışımıza çıkmıyor.

Bölüm 2 Japonya:

Bu bölümde Madars Apes dışında çok tanıdık bir isim yoktu. Şaşırtıcı olan kısım Element Japonya takımında oldukça fazla kişi olmasıydı. Ayrıca Japonya’da sadece Element takımından yola çıkarak kaykayın düşündüğümden çok daha üst seviyede olduğunu farkettim. Farketmediyseniz Japonya çok büyük nüfusa sahip halkı oldukça zengin olan bir memleket. Bunu sadece spotlara bakarak bile anlayabiliyorsunuz. Memleket resmen parlıyor.

Bölüm 3 Avusturalya:

Cennet vatan Avusturalya’ya hoşgeldik. Surf, kaykay ve bilumum neşeli sporların ana vatanı. Yaşamların goygoya adandığı kocaman bir kıta. Çok bilinmesede bir çok kaykay markasının çıktığı güzide yer. Aynı zamanda Element’in oldukça güçlü olduğu bir bölge. Bir çok yerel kahramanı bu bölümde görüyoruz.

Bölüm 4 Karma:

Bu noktadan sonra video biraz değişiyor. Ülkeler birbirine giriyor ve Element’in onlarca kaykaycısının görüntüleri akmaya başlıyor. Onlarca ülke onlarca kaykaycı. Bu noktada insan düşünüyor, işte kaykay… bir çok şey olabilir bu noktadan sonra.

Video ile ilgili şahsi fikrim güzel bir video, çok emek harcanmış, kaykaycılar çok üst düzey. Sadece bu kadar kaliteli adamı tek video da toplamak bile başlı başına kocaman bir iş. Ancak mükemmel değil. Açıkçası bu kadar şahane yerler gezip maceraların edite katmamaları çok hoş olmamış. İyi seyirler….