Dew Tour oldukça köklü bir kaykay yarışması diyerek konuyu özet geçebiliriz. Her büyük kaykay organizasyonu gibi kendine ait bir doğası var. Mesela bir çok yarışmada göremediğiniz kaykaycıları bu yarışmada görebiliyorsunuz. Yapıldığı bölgenin dünyanın kaykay merkezi olması gibi bir artısı var falanda filan. Kısaca çok başarılı bir organizasyon ve insanı oldukça gazlıyor.

Giriş kısmını geçtiğimize göre bu sene Dew Toru’da olanlara kısaca bir göz atalım.

Dew Tour 3 ana bölüme ayrılıyor. Her birinde yarışmacılara 6’şar dakika veriliyor. Olay stresli ve yorucu bir hale gelse de bu yarışmaya katılan prolar gerçekten pro olmanın hakkını veriyorlar.

Bölüm1 Teknik: Bu bölümde kaykaycılar parkı kafalarına göre kullanıyorlar. Teknik olarak puan kazanıyorlar.

Bölüm 2 Havuz: Bu bölümde adı üzerinde havuzda ki becerileriniz üzerinden değerlendiriliyorsunuz ki havuz kısmı biraz garip çünkü her kaykaycı havuz kaymayı bilmez. Pro larda durum farklı olsada bazıları yaşadıkları ve kaydıkları bölgelere göre diğerlerinden daha çok daha fazla antreman yapma şansı bulabiliyor.

Bölüm 3 Rail: Burada da adı üzerinde rail da ki yetenekleriniz değerlendiriliyor.

Bu 3 bölümlük efsane düzeyde ki yarışmayı kazanan isim ise kaykayın en rockstar starı Ryan Sheckler oldu. İlk 5 şu şekilde. Aşğıda Ryan Sheckler’ın performansını izleyebilirsiniz.

 

  • Ryan Sheckler
  • Louie Lopez
  • Ryan Decenzo
  • Cody Mcentire
  • Sean Malto

 

Dew Tour’un kendine özel bir bölümü olan takım yarışması kısmını ise Blind takımı efsane performansı ile kazandı. Videosunu aşağıda bulabilirsiniz.