Berksoy Durmuşoğlu büyük bir başarıya imza attı ve Türkiye'nin en elit kaykay takımı olan Sbc'ye girmeyi başardı (aynı zamanda Cliche kaykaylarının resmi Türkiye flowu oldu). Hoşgeldin videosundada görebileceğiniz üzere gerçekten üst düzey yeteneklere sahip bir kaykaycı. Başarılarının devamını diliyoruz.  İşte bu harika adamı azda olsa kendi ağzından tanımak istedik ve oldukça neşeli bir röpörtaj yaptık. Aşağıda bu röpörtajı okuyabilir ve Berksoy'un hoşgeldin videosunu izleyebilirsiniz.

1-Nerede nezaman doğdun ve kaykaya nasıl başladın?
İzmir'in konak ilçesinde 89 yılında çok neşeli sevinçli cıvıl cıvıl bi günde doğmuşum bunun nedeni de doğduğum gün zafer bayramı yani 30 ağustos ta doğmuşum. kaykaya da doğum günümde başlamış olarak kabul ediyorum kendimi çünkü ağustos ayı ortalarındaydı ilk üzerine adım atışım ve yaklaşık 4 senedir de hiç uzun soluklu bırakmadım ayrıca kaykaya mtv de made programından gaza gelerek başladım.

2-Sbc takımına katıldın bu nasıl oldu ve bu olayla ilgili duyguların neler ?

-Gürbay Salih sayesinde oldu ve çok muluyum takımda sürekli kendini geliştiren gerçekten uğraşan kişiler var bu beni sürekli daha fazla çalışmaya itiyor.

3-En beğendiğin 3 Türk ve 3 yabancı kaykaycı kimler?
-Juan De Olivera, Shane O Neil, Ryan Sheckler
-Buğra Tuncel, Gürbay Salih, Anıl Abacıoğlu

4-Kaymayı en sevdiğin spot neresi?
Bostanlıda ki basket sahasına koyduğumuz boxta kaymayı çok severim ne zaman orda kaysam kesin yeni bişeyler çıkar. ama çok gitme fırsatını bulamıyorum.
 

5-En sevdiğin harketler?

-Aslında ayırt etmiyorum hangi hareket olursa olsun güzel yaparsan sana çok zevk verir ve güzel görünür ama seçmem gerekirse 360 flipleri ve benzerlerini seçerdim.

6-En sevmediğin hareketler?

-Yine çoğu hareketi çalıştığım zaman çıkarmama rağmen düz heel flipleri hala oturtabilmiş değilim.

7-En sevdiğin yiyecek ve içecek nedir?

-Makarna(ama kendi yaptığım:) ve pepsi.

8-En sevdiğin kitap?

-Pek kitap okumuyorum aslında en son harry potter ın 5. kitabını okumuştum seneler önce kaykaya başladığımdan beri gitar çalmaktan başka bişeye vakit bulamıyorum zaten.

9-En son çıkardığın hareket?

-Bu soruya nollie inward diyebilirim çünkü istediğim zaman genelde oluyo switch invard da çıkardım ama onu yüzdeli yapamıyorum.

10-Hayalinin hareketi?

-Bi zamanlar grind olarak fs kick flip sw 5-0 sw fs kick out yapınca kaykayı bırakıcam diye düşünmüştüm aslında ama herhalde artık çok geç 😀

11-Türkiye'de kaykaycı olmak ve kaykayın kendisi hakkında ne düşünüyorsun ve nasıl bir gelecek hayal ediyorsun?

-Tabi ki çok geride olduğumuzu düşünüyorum avrupada yada amerikada artık küçük çocuklar bile pro olabiliyoken bizim gençlerimiz kolay uğraş peşinde koşuyorlar eğer kaykayın kolay bişey olduğunu düşünenler varsa hiç başlamasın diyerek zaten gerçekten istiyorsanız ilerliyorsunuz diyorum Türkiyede de sürekli başlayıp bırakanlar oluyor bildiğim. Son sözüm eğer inatçı değilseniz kaykaya bulaşmayın çünkü sizi uzun süre deli edebilir 🙂

12-Sence kaykay nedir yada bu soru sadece gereksiz bi sorumudur kaykay sadece kaykaymıdır?

-Bence kaykay size inatçı olmayı öğreten sizi başkalarından farklı kılan ve dışardan gelen bakış çeşitleriyle size bunu her an hatırlatan ve en önemlisi benim aklımda oluşturduğu şey insanoğlunun bu kadar basit yapılı bir uğraş üzerine hayal gücünü kullanıp yaratma kabiliyetini kullanmasını sağlayan bir gereç olmasının dışında üzerine de bu kadar konuşmanın gerek olmadığı yalnızca yaşanması gereken bir tecrübedir.

13-Sence tüm zamanların en iyi kaykay filmi?

-Fully Flared

14-En sevdiğin müzik gurubu?

-MetallicA
 

15-Zamanını kaykay dışında en çok ne yaparak harcarsın?

-Kaykay yüzünden astığım okuluma gidiyorum ve gitar çalıp klasik gitarla çalınan klasik müzikler dinliyorum şu aralar.

16-Cliche'nin Türk Flowu oldun. Cliche için ne düşünüyorsun?

-ilk tahtam elime geldiğinde gerçekten açılarını çok beğendim eskiden chocolate tahtaları çok severdim favorim onlardı şimdi değişti gerçekten açılarını pop ını ve sertliğini beğendim. ve Cliche gibi bir takıma flow olmak onurlandırdı 🙂

17-Son olarak söylemek istediğin birşey?
-Lan olum Buğra beni bir ara, kaymaya çıkalım video çekimine hiç aramıyosun sormuyosun ne biçim arkadaşsın olm bi sevgilin oldu unuttun bizi :D:D:D (KAYIN KİMSEYİ TAKMAYIN YETER,KAYKAY BİREYSEL Bİ SPORDUR.)
 

 

 

Hoşgeldin Berksoy from sbcspor on Vimeo.