Selam Berkcan; bize biraz kendinden bahseder misin? doğmak yürümek hayatta ki amaç vb?

Kendimden bahsetmek derken,tanıtmak gibi mi? Doğum falan?

 

Yani doğum tarihin, gözlerinin rengi falan

Hee 09.11.1995 doğumluyum, Bursa'da yaşıyorum kayıyorum falan hayatta şu an bir amacım yok henüz; günü kurtarmayı iyi beceriyorum. Şarap takılma falan.

 

Anlıyoruz ki hafiften serseri bir adamsın, tabi yakından tanıyanlar sana serseri demez. Daha çok senin tarzın bu diyebiliriz sanırım. Şu an haytanın en önemli kısımlarından birisi kaykay. Kaykaya nasıl başladın?

Kaykaya başlamam çok tuhaf bir şekilde oldu. Baya küçük yaşlardaydım, uzunca bir süre para biriktirip playstation aldım.Sonra arkadaşımdan oyun cd si istedim aralarında Tony Hawks vardı. Bir oynamaya başladım bırakamadım sonra kendi kendime aaa ben niye bir kaykay almıyorum dedim ve kaykaya başlamış oldum.

 

Gerçekten heyecan verici bir hikaye olmuş 🙂 . zamanının çoğunu kayarak geçiriyorsun. kaydığın zamanlarda genelde kimlerle ve nerelerde takılmayı seviyorsun ve kaymadığın zamanlarda neler yapıyorsun?

Kaydığım kişiler Bursa tayfadan Fatih, Yusuf, Bilgin, Furkan, Anıl falan. Genelde boş ve rahat takılabileceğim yerlerde kaymayı severim kaymadığım zamanlarda param yoksa evdeyim param varsa harcıyorum.

 

Bir anlamda hayallerini yaşıyorsun sanırım. Bana kalırsa oldukça neşeli. Bize biraz Bursa da ki kaykay ortamından bahseder misin? Bursa dan senin gibi baya kaliteli adamlar çıkıyor. Sence bunun sebebi nedir?

Bursa'da ki kaykay ortamı gittiğim hiçbir şehirde görmediğim bir ortam . Kaydığımız insanlarla hep iç içeyiz kaymadığımız zamanlarda da öyle .Bursa'dan güzel kaliteli insanların çıkması aslında ilginç; çok az spotumuz var ve hiç parkımız yok buna rağmen çıkıyor. Ben bunu ruha bağlıyorum direk ve sert bir şehir olduğundan böyle yetişiyor olabiliriz.

 

oo sert Berkcan hehehe. Evet sebebini görüp anlamak benim içinde oldukça güzel bir tecrübe. Peki gördüğüm en stilli kaykaycılardansın. Grindların çok temiz, fliplerin çok temiz. Çok çaktırmasanda aslında oldukça fazla flat hareketinde var. Bu duruma gelmenin sırrının çok kaymak olduğunu biliyoruz. Ancak başka bir sır var mıdır paylaşmak istediğin?

Yani bir sırrım yok ama sunu söyleyebilirim hergün kayıyorsan yaptığın bir hareketi hergün yapmak yerine yenilerini denemek daha faydalı olacaktır.

 

Peki Darkstar'dan sponsorluğun var bunu nasıl kaptın?

21 Haziran Dünya Kaykay Gününde Bursa'da yapılan etkinliğe katıldım; line yarışmasını kazanmıştım 22 haziran günüde arkadaşlarımdan sponsorluk aldığımı öğrendim

 

Evet sanırım o sene senin 2.kez dünya kaykay gününde 1. oluşundu sanırım bunun etkisi olmuş olmalı hehehe.

Peki bir ara takımın patronu Bedirhan'ın seni takımdan çıkarmayı bile düşündüğünü ancak sonradan işin tatlıya bağlandığını öğrendik. Bu nasıl oldu; şimdi durum nedir?

Hahah o durum biraz benim uşengeçliğimden oldu; video veremedim ama sonra konuştuk anlaştık ve video çekmeye karar verdik. haha şuan bildiğim kadarıyla durum gayet güzel.

 

🙂 güzel. Seni Darkstar da görmeye devam edeceğimizi bilmek hoş, biryerlere kaybolmanı istemeyiz. Peki Türkiye'de en sevdiğin kaykaycı kim yada böyle birisi var mı?

En sevdiğim demeyelim de sevdiklerim var.

 

Tamam . Türkiye'de kaykayın durumu için ne düşünüyorsun peki. Durum nasıl nereye gidiyor. Kızdığın yada sevindiğin birkaç olaydan bahseder misin?

Türkiye'de kaykay çok zor . ama yeni yeni skateparklar yapılıyor; bu geliştiğine bir işaret (keşke heryerde yapılsa). Kızdıgım durumlar var karı kız kaldıracağım diye salak sulak şekillere giren ve eline kaykay alan gençler beni deli ediyor görürsem döverim yani. Sevindiğim pek birşey yok onun dışında

 

heheah evet demek istediğini anlıyorum bilhassa internette çocuklar gerçekten kendilerinden geçiyorlar. sallayıp tutuyorlar insan gerçekten kendini yumruklarını sıkar halde buluyor. Sonra bir bakıyorsun çocuk 12 yaşında. Yani olur böyle kızma çok sinirlerini yıpratma Berkcan. Ama yinede tehtidini gerçekleştirmen beni üzmez. Peki skateshop yada distribütörler hakkında söylemek istediğin birşey var mı?

Gelişimin büyük parçası olduklarını söyleyebilirim. Birde daha çok etkinlik olsun !!

 

Berkcan bu güzel söyleşi için teşekkürler son olarak söylemek istediğin birşey varmı?

Kıştan bıktım.

 

Bir Berkcan videosu ile bu güzel söyleşiyi sonlandırıyoruz.