İlk olarak yazımıza Baskwith in kim olduğuyla başlayalım. Bu adam Avustralyalı yerel bir kahraman. Kendisine Baskwith diyor ve  belkide dünyadaki en iyi trick tipleri (harket öğretim videoları) yapıyor. Nasıl yapıyor; tek kelime etmeden. Ama bakış açısı farklı. Bunun adı Birincil bakış açısı. Bundan sonra her hafta birincil bakış açısından bir hareketi izleyebileceksiniz. Hemde nasıl yapıldığını anlatan bir yazı ile. İlk trick-tip çok yakında.
 
 
Bize biraz kendinden bahseder misin?
-Adım Brent Askwith. 26 yaşındayım. Avustralya da yaşıyorum. Yaklaşık 10 yıldır kaykayla ilgileniyorum ve ilgilendiğim her saniyesini sevdim.
Kaykayla olan maceran nasıl başladı?
-Eskiden surf yapıyordum. Ancak plaja yeterince gidememeye başladım. Bir gün arkadaşım eski kaykayını bana verdi ve o gün kaykaycı oldum.
First-Person-Skateboarding fikri nasıl çıkıt?
-Uzun zaman önce kendi dijital kameramla kendimi çekiyordum. Birden aklıma geldi ve 5-0 çektim. Uzun yıllar boyunca nasıl geliştirebilirm, insanlara hareketleri hiç görmedikleri bi biçimde nasıl sunabilirim diye düşündüm ve First Person Skateboarding ortaya çıktı.
Sponsorların varmı?
Yakın zamanda Avustralyalı website olan www.boardworld.au dan sponsorluk aldım. Çok iyi insanlar. Benim için Blackbox ile konuşup bi kutu dolusu Fallen eşyası yolladılar.
Ayrıca yerel bir marka olan Folklore kaykaylarında flow olarak kayıyorum.
Umarım yakında başka markların sponsorluğunda kayarım.

En Sevdiğin 5 Kaykaycı:
 

1. Eric Koston
2. Andrew Reynolds
3. Shane O'neill (yakın arkadaşım)
4. P-Rod.
5. Brandon Biebel

En Sevdiğin 5 Hareket:
1. Kickflip
2. Hardflip
3. Back Smith
4. Nollie bigspin lipslide
5. Flatbar’da herhangi bir hareket 🙂

Son olarak eklemek istediklerin

Bu röpörtaj için kaykay.tv ye ve videolarımı izleyip bana destek olan herkese teşekkür ederim.

Röportaj: Bera