Deathwish’in internet sitesinde sörf yapanken fark ettim artık Moose ve Furby takım listesinde yoktu. Takım listesinde göremediğimde farklı bir listede bulabileceğimi düşündüm sitede gezmeye devam ettim ama ne kadar devam etsemde Moose ve Furby’nin isimlerini ortada göremedim. Ama bu olanlarda aklıma takılan bir soru var. Neden takımdaki en genç ve aynı zamanda en gelecek vaad eden yetenekli iki kaykaycı artık takımda değiller. Yalnız kendi isimlerine çıkan pro tahtaları hala satışta idi.

Biraz instagram araştırmasından sonra mesele derinleşti. Hikayade ki drama ortaya döküldü. Deatwish  videonun İtunes da satışa sunulmasından sonra Moose hemen pro seviyesine yükseldi  Furby zaten 2010 yılında takıma girdiğinde pro olarak girmişti. Sosyal medyanın heryerde ki kulakları v gözleri sayesinde konu aydınlandı. Deathwish videonun çekiminden sonra Moose takımın geri kalanıyla pek takılmamış video bölümünü çekip takımla pek sıkı bağlar kurmamış. Kısacası takıma uyum sağlamamış ve demolara pek gitmemiş. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi yorumlarda takımdan neden çıkartıldığını açıklıyor

Link : http://imgur.com/a/07P2F

Furby’nin hikayesinde çok ilginç .Endüstriye neden endüstri denildiğini tekrar anlayacağımız bir olaylar dizisi. Videonun premierinden sonra marka pazarlaması Neen Williams ve Jon Dickson üzerine yoğunlaştı. Furby videodaki en fena kaykaycılardan biri olsa da pazarlamanın gücü onu ittirmeyince oyun dışı kaldı. Kendi adına çıkan tahtalar pazarlama eksikliği yüzünden satılmadı. Prolar bildiğimiz gibi her tahtalarının satışından belirli bir pay alır ve bu onun ödemesi olur.

Link : http://images.complex.com/complex/image/upload/Screen_Shot_2015-05-19_at_10.48.02_AM_e3zzy7.png

4$ ‘lık çek gerçekten ilginç. Furby instagrama eklediği fotografın altına şöyle yazdı “ Hayatımın bazı bölümlerinde Deathwish beni destekledi ama böyle maaş çekleri için çalışacağıma kendim için çalışırım daha iyi”. Bu mesajla da anlaşılıyor ki Furby yeni bir tahta markası kurdu ismi Yezzur.

Mike York 2010 sakatlanıp ameliyat olduğunda dönüşünün çok iyi olacağı bekleniyordu ama yanlış pazarlama stratejileri endüstriye dönmesini zora sokmuştu. Şimdi pazarlama oyunu Furby’i mainstream dışı ettiği gibi endüstrinin diğer yönünü gösterdi.

Namaste