Giriş: Yeni yazı dizimiz ''Atlarını Seven Kovboylara'' hoşgeldiniz. Bu yazı dizisinde anonim yazarımız Atını Seven Kovboy ile kaykay üzerine muhabbet edip aforizma kafalarına gireceğiz, kaykayın tarihine göz atıp geleceği hakkında hayaller kurup anı yaşayıp kaymaya çıkacağız. İyi okumalar.

Yeni yazıları Kaykaytv Shits başlığı atlında ki ASK bölümünden takip edebilirsiniz yani buradan: http://www.kaykay.tv/tr/kaykaytv-shits/ask/

 

 Tony Hawk's Pro Skater'in çıktığı zamanlar oyunlar cdlerile paylaşılıyor.
Cd elime geçtiğinde kapaktaki hareketi gördüğümde gözlerim fal taşı gibi açıldı
 beynimde filler zıplamaya başlamıştı

 

Cd yi cd roma takar takmaz oyunu çalıştırdım. Oynadığım anda bağımlılığın virüsü damarlarıma girdi .Oyunun akılda kalan enerjik şarkıları ve her kaykaycının birkaç hareketi olan ana demosu var ve aynı zamanda arka planda Rage Against The Machine ''Guerilla Radio'' çalıyor.

      
Bu sırada bir kaykaya nasıl ulaşabileceğimi düşünüyorum. Aradan 3, 4 ay geçsede parayı biriktirip ilk balina 
kaykayı almam geçmek bilmez günlerdi. Dükkandan çıkar çıkmaz kaykayı yere koydum nasıl ittireceğimi düşünmeden 
kaykayı yere atıp üstüne bindim.

          Geçen hafta bir alış veriş merkezi kaykay yarışması düzenledi.Cd ler gitti torrent geldi. Artık Andrew
Reynolds'un frontside fliplerini izlemek için THPS2 cdsini araştırp içindeki dosyalardan videosunu bulmaya gerek yok.

       

Zaman geçtikçe Türkiyede görmek istediğimiz şeyler gerçekleşiyor.İlk aldığım balık kaykayları ve ve orjinal oyun cd lerini bulmak artık zor ama, haftasonu alışveriş yaparken kaykay yarışması görmek ve uzun metrajlı bir kaykay videosuna ulaşmak an meselesi.Teknoloji ve kullandığımız para sistemi kaykayı nereye götürüyor o ayrı bir meseledir. Onu başka bir zaman yazacağım. Torrent demişken Vans'ın çekmesi 36 yıl süren uzun metrajlı filmi 'Propeller' torrente düştü.
                                           Namaste