Bildiğiniz gibi 2015 yılını geride bıraktık. 2015 yılında olan bikaç olayı ve 2015 yılında profosyonel kaykaycıların sponsor firmalarını değiştirdiğinden bahsedeceğim.

-İlk olarak 10 yıldır DVS shoes un takımında olan torey pudwill DVS ten ayrıldığını ınstagramdan paylaştığı bi fotorafta belirtti. Bi kaç gün sonra Scuba Steve Nike Sb nin takım menejeri Torey pudvill in bir videosunu ınstagramda paylaştı Nike sb ye geçmesi muhtemel olabilir. (Güncelleme kendisi yeni kurulan Diomand takımına geçmiş ancak bu başka bir hikaye)

 -Aynı zamanda Nyjah Huston Aspalht ve DC shoes dan çıktı. Nyjah ta Nike Sb ye geçen prof.Kaykaycılardan oldu. Nike sb nin youtube hesabında Nyjah in videosunu bulabilirsiniz.

-2005 ten bu yana Lakai de olan Guy Mariano Nike sb ye geçen kaykaycılardan.

-Brandon Westgate te sponsor değiştiren kaykaycılardan Nisan ayından Zooyork tan çıkan Westgate Element Skateboards ile anlaştı.

-Bastien Salabanzi Jarttan ayrılıp Primitive skateboards la anlaştı. Aynı zamanda Skate Mentalden ayrılan Shane O'neill Primitive e geçen kaykaycılardan.

-Chris Cole da tahta markasını değiştiren kaykaycılardan. Uzun süredir Zero ile kayan Cole Plan B skateboards ile anlaştı.

-Tom Asta Mystery skateboardstan ayrılıp Santa Cruz skateboards a geçti.

– Birazda 2015 yılının en iyi kaykay videolarından bahsedelim. 10. sırada Kevin bradley in Nike Sb chronicles vol.3 part ı var; 9.sırada Nick Boserio Zero No Cash Value var; 8.sırada Nyjah Huston un OMFG partı bulunmakta, 7.sırada Carlos Riberio nun LRG 1947 partı; 6.sırada Tiago Lemos un De La Calle/Da rua partı var; 5.sırada Ishod Wair in Push partı bulunmakta; 4.sırada yine LRG 1947 videosundan bir part Miles Silvas; 3.sırada Shane O'neill ın Shane Goes partı var, 2.sırada Luan Oliveira nın Push partı bulunmakta; 1.sırada ise Anthony Van Engelen(AVE) in Vans Propeller Partı bulunmakta. AVE aynı zamanda 2015 de Yılın kaykaycısıdı seçildi. SOTY in bahsi geçmişken bu sene soty de değişik bir olay oldu ve sanırım ilk kez bi amatör kaykaycı( Rowan Zorilla ) aday gösterildi. Evet arkadaşlar 2015 kısaca böyle geçti.

Yazar: Emirhan Akyıl